PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2024

Přihlášku je nutné stáhnout, vytisknout, vyplnit a naskenovanou zaslat na e-mail skolkanamechu@gmail.com. Po obdržení Vaší přihlášky Vás budeme kontaktovat. Děkujeme

TÁBORY 2022

V červenci a v srpnu nám proběhly dva vzdělávací příměstské tábory na téma VÝPRAVA DO VESMÍRU a PUTOVÁNÍ DO PRAVĚKU. Níže přikládáme fotografie a těšíme se na příští rok. :-) Děkujeme všem.

Na našem vesmírném táboře jsme si představili jednotlivé planety a ukázali jsme si, jaké je na nich prostředí. V lese jsme si vytvořili sluneční soustavu a z dětí se staly planety. Vyrobili jsme vesmírné lucerny, trička, ukázali jsme si velký třesk a také nástroj, kterému se říká UFO. Tvořili jsme, pořádali výpravy do lesa, učili jsme se, užívali jsme si.

VESMÍR

PRAVĚK

Na pravěkém táboře jsme si představili trilobity, ukázali jsme si časovou osu od starohor, kde vládly sopky, přes prvohory čas trilobitů, druhohory - doba dinosaurů, přes třetihory - období savců až po čtvrtohory, kde je člověk. Vyrobili jsme si pravěký lapač snů, několikrát jsme si zahráli na archeology - při dlabaní dinosauřích koster nebo při skládání střípků pravěké nádoby. Vyzkoušeli jsme si otisknout do těsta dinosauří stopy i kostry. Seznámili jsme se s různými druhy dinosaurů, zkusili jsme dřevěné skládačky, puzzle, malou bojovku v lese. Vydali jsme se na výpravu do jeskyně Šipka s průvodcem a také do muzea, kde nám ukázali čelist dítěte, kterou v jeskyni objevili. Dozvěděli jsme se, kde bylo v jeskyni umístěno ohniště a jak vypadal pravěký člověk. Také jsme si osahali zkameněliny a viděli jsme krátký film o neandrtálcích. Stihli jsme vyrobit trička, zahrát soutěže a přečíst Dobrodružství pračlovíčka.