VYBAVENÍ DO ŠKOLKY

VYBAVENÍ DO LESNÍHO KLUBU NA MECHU

"Neexistuje špatné počasí, pouze špatné vybavení!"

JARO

gumáky, náhradní boty na přezutí, teplé oblečení ve více vrstvách, nepromokavá bunda a kalhoty, čepice či kšiltovka

LÉTO

pevná prodyšná obuv (zvažte vhodnost sandálů, otevřená špička - píchají větve), triko s krátkým či dlouhým rukávem, tepláky, mikina, větrovka, klobouček či kšiltovka

PODZIM

gumáky, náhradní obuv, teplé oblečení ve více vrstvách, nepromokavé kalhoty a bunda, čepice

ZIMA

zateplené a voděodolné boty, zateplené gumáky, funkční spodní vrstva, triko s dlouhým rukávem, střední zateplovací vrstva, nepromokavé kalhoty s laclem, teplá bunda, vlněné či funkční ponožky, kukla či vlněná čepice a nákrčník, dostatečné množství rukavic. Hřející polštářky - lze koupit v Decathlonu.Thermoláhev - lze zakoupit např. v Orionu

VYBAVENÍ DO DOMEČKU

přezůvky typu CROCS, polštářek, náhradní oblečení (spodní prádlo, ponožky, tepláky nebo legíny, tričko s dlouhým rukávem, mikina)

OSTATNÍ VYBAVENÍ

batůžek nejlépe na zapínání přes hrudník, repelent proti klíšťatům, opalovací krém - dle ročního období. Pro deštivé počasí doporučujeme pláštěnku na batůžek - lze zakoupit v Decathlonu

NEPROMOKAVÉ OBLEČENÍ - Pro potřeby lesního klubu doporučujeme koupit nepromokavé oblečení přes bazárky. Na zimu je vhodné zateplené, nepromokavé oblečení. Je možné zakoupit v Lidlu, Kiku nebo bazárky a mít dva sety.

UŽITEČNÉ RADY

Nejdůležitější částí zimní výbavy jsou boty. Vhodné jsou goretexové, vysoké. Musí mít dostatečný nadměrek jak do délky, tak i do šířky, aby byla noha dobře prokrvená a nemrzla. Do bot by mělo jít dát dvoje ponožky, jedny tenké a druhé vlněné. Na zimu a do deště velmi doporučujeme celoroční odlehčené gumáky Demar Mammut. Mají uvnitř kožíšek z beránka, který se dá v teplém období vyndat. Dbejte na správnou velikost bot, z důvodu tepelného komfortu je vhodnější bota o číslo větší a dostatečně široká! Kalhoty s laclem zapínáme přes bundu, dítě si lépe může dojít na záchod. Výborný materiál na ponožky je vlna, která hřeje i když je mokrá. Vhodné jsou i funkční materiály. Veškeré vybavení je nutné podepsat či opatřit nažehlovací značkou. Prosíme o kontrolu na konci každého týdne a co je potřeba vyměnit, doplnit.

Základem přes zimu je vrstvení oblečení. V deštivém období je vhodné mít nepromokavé rukavice - např. dětské pracovní, pogumované, částěčně softshell.

Příklad oblečení na podzim - softshellové nezateplené kalhoty, pevné boty, lehká čepice. Pokud už je chladněji přidejte pod kalhoty legíny. Pokud je deštivo, dejte na softshell pogumované, nezateplené oblečení.

Příklad oblečení v zimě - softshellové zateplené kalhoty, v případě, že je velká zima, přidejte pod zateplený softshell legíny. Nebo zateplené, pogumované oblečení a pod něj navrstvit oblečení, pogumované oblečení dávejte určitě, pokud je sníh. Je důležité mít v zázemí náhradní pogumované oblečení.

Děti oblékejte ráno tepleji, zejména jarních měsících a na podzim, babí léto, ať neprochladnou. Během dne oblečení odebíráme, pokud se oteplí.

Vše nakupujte postupně, není nutné vše koupit ihned. Pokud budete potřebovat s něčím poradit, jsme tu pro Vás.